SMCJ1.5KE47CA-TP
Mfr.Part #
SMCJ1.5KE47CA-TP
Datasheet
SMCJ1.5KE47CA-TP
Description
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO214AB
Stock
4695
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
23.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
44.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40.2V